Diorama Maps

11 Eylül 2013 - 12 Ekim 2013

ARTİST Sohei Nishino
Sanatorium yeni sergi sezonunu güncel Japon fotoğrafının genç ve öne çıkan isimlerinden Sohei Nishino’nun İstanbul’daki ilk kişisel sergisi olan “Diorama Maps” ile açıyor.
 
11 Eylül – 12 Ekim 2013 tarihleri arasında Sanatorium’da gerçekleşecek “Diorama Maps” sergisi, Nishino’nun Osaka Üniversitesi’nde henüz öğrenciyken başladığı ve halen devam eden "Diorama Maps" serisinden örnekler barındırıyor. 
 
"Diorama Maps" serisi, Nishino’nun seçtiği şehirlerin sokaklarını yürüyerek gezdiği ve bu esnada fotoğrafını çekerek kayıt altına alarak kendi hafızasında yeniden yarattığı çok katmanlı ve büyük boyutlu  haritalarından oluşuyor. Her harita, Nishino’nun çektiği fotoğrafların yine kendisi tarafından basılması, kesilip yapıştırılması ve ardından üretilmiş olan kolajın fotoğrafının çekilmesi ile hummalı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkıyor. Haritalar Nishino’nun şehre kişisel bakışını ve şehrin kendisinde bıraktığı subjektif izlenimlerle, şehrin ikonik yerlerini bir arada izleyiciye sunuyor. 
 
Sohei Nishino 1982 yılında Hyogo’da doğdu. Osaka Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesin’de eğitimini tamamladı. 2005 yılında Canon New Cosmos Photography Excellence Award’u aldı. Pek çok grup ve kişisel sergiye katılan Nishino’nun işleri Amana Photo Collection,Louis Vuitton ve Saatchi Gallery gibi kurumlarında koleksiyonlarında yer alıyor. 
 
Sohei Nishino’nun “Diorama Maps” adlı kişisel sergisi Sanatorium’da 11 Eylül – 12 Ekim 2013 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. 
 


SERGİ GÖRSELLERİ (6)

SEÇİLMİŞ İŞLER (3)