Şeylerin Ufku

11 Eylül 2018 - 14 Ekim 2018

SANATORIUM, 11 Eylül – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Yunus Emre Erdoğan'nın “Şeylerin Ufku” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

Sergi, hazır nesne ve füzen resimlerden oluşan bir yerleştirmeden oluşuyor. Sanatçı, sergisinde çeşitli nesneler ve mekânların imlediği potansiyel uzamların imkânlarını araştırıyor. Son dönem çalışmalarında nesneler ve mekânın ontolojik kırılmasını kayıt altına alan sanatçı; bunlar üzerinden boşluğa dair bir deneyimi hedefliyor.  Nesnelere karşı hayaletimsi bir bakış geliştiren sanatçı; nesnelerin uzamda bıraktığı işitilmez sesler, görülmez izlerden yola çıkarak metafiziksel bir anlam arayışının peşine düşüyor.

Sanatçının bakışımızı, iç mekâna ve nesnelere yönelttiği bu çalışmalar, mekânı nesnelerin düzenlendiği fiziksel bir kurgu alanından çok, soyut, meditatif bir deneyim alanına dönüştürüyor.

Sanatçı hakkında:

1988 doğumlu sanatçı, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde tamamladı (2011). Üniversitenin aynı bölümünde Yüksek Lisans Programına devam etmektedir. Sanatçı, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. “Gizliden Sesler”  adlı ilk kişisel sergisini 2015’te, SANATORIUM’da açan sanatçının, yakın zamanda katıldığı sergi ve etkinlikler arasında “Tatlı Küçük Yalanlar”, Plato Sanat, İstanbul, 2018, “Yeni Bir Dünya”, ODTÜ, Ankara, 2018, “Umutsuz Boşluk”, SANATORIUM, İstanbul, 2018, “Ev”, Müze Evliyagil, Ankara 2017-2018, “Çizim Bugün”, O’Art Galeri, İstanbul, 2017, bulunmaktadır.

 


SERGİ GÖRSELLERİ (4)

SEÇİLMİŞ İŞLER (5)