Pulse Miami '13

05 Kasım 2013 - 08 Kasım 2013

Sanatorium Pulse Art Fair Miami için Ahmet Doğu İpek ve Emin Mete Erdoğan’dan işler sunuyor. İki sanatçının oldukça farklı üretimleri içerik olarak birbirleri ile ilişki içindeler. Sanatçılar resimlerinde insanın doğaya karşı güç gösterisini konu alan örnekler sunuyor .
 
Ahmet Doğu İpek’in kağıt üzerine suluboya tekniği ile gerçekleştirdiği gotik, kasvetli şehir sliütlerinden oluşan resimleri insanoğlunun doğaya hükmetmesini resmediyor, günümüzün takıntılı bir şekilde göğe doğru yükselen mimarisini, kaygısızca betonlaşan şehirlerini ele alıyor. İpek’in tasarımı şehirler mikro organizmalardan oluşan makro organizmalar olarak hayat buluyor.
 
Emin Mete Erdoğan ise insanın sadece üzerinde yaşadığımız dünyaya değil bütün evrene hükmetme isteğinin göstergesi olan İsviçredeki Cern araştırma merkezindeki hadron çarpıştırıcılarını işliyor. Resimlerinde teknik çizimleri baz alan sanatçı bilim ve teknolojinin estetiğini sanat eserlerine dönüştürüyor. Emin Mete Erdoğan tuval üzerine akrilik tekniğiyle yaptığı işlerinde resmettiği makinaların komplikeliğini çizimleriyle izleyiciye sunuyor.
 
Sanatorium’un önerdiği bu iki sanatçı da üretimlerinde titiz , detaylarda çeşitli ve net uygulama sergiliyorlar. Bu da işlerin plastik öğesini oldukça baskın bir duruma geçiriyor.
SEÇİLMİŞ İŞLER (4)