Segues

04 Aralık 2014 - 03 Ocak 2015

ARTİST Maja Weyermann

Berlin'de yaşayan İsviçreli sanatçı Maja Weyermann’ın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi SANATORIUM’da seyirciyle buluşuyor. Sanatçı bu sergide “Real-time nomads“ ve “About Paradise“ adını verdiği video işlerini ve bu videolardan yakalanmış natürmortları “The Miller Houe and a Slice of Cake – or-  Life Shortly Before Disaster“ serisiyle birlikte sunuyor.

 Sanatçının üç ayrı bölümde üzerinde çalıştığı konular aynı odak noktasında birleşiyor: mekan algısı ve temsili.  Weyermann “Real-time-nomads“ isimli işinde Berlin’deki farklı kültürel geçmişlere sahip esnaf ve lokanta sahipleriyle ve onların memleket ve çocukluk anılarında hatırladıkları mekan algısı üzerine çalışıyor. Sanatçı bu çalışmasında 3-D simulasyonu ile elde ettiği görüntüleri gerçek video görüntüleriyle birleştiriyor. Sergideki diğer işlerde ise kişisel ve kültürel hafıza ile mekan inşaası arasındaki daha derin ilişkiyi irdeliyor.

Maja Weyermann: Amsterdam ve Berlin’de sanat eğitimi alan sanatçı Berlin’de yaşıyor ve çalışıyor. Çeşitli karma sergilere katılan sanatçının işleri son olarak Amsterdam’daki Stedelijk Müzesi’nde gerçekleşen „Bad Thoughts“ sergisinde yer alıyor. Weyermann’ın Sven Flechsenhar ve Antje Buchholz Weyermann ile birlikte üretimini gerçekleştirdiği „DLRG“ isimli video çalışması ise Ekim 2014’te gerçekleşen 8. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’inde Animasyon dalında birincilik ödülüne layık görüldü.SERGİ GÖRSELLERİ (6)

SEÇİLMİŞ İŞLER (6)